Opcje przeglądania
Producent
Średnica części chwytowej (S)
Średnica części roboczej (D)
Długość części roboczej (I)
Długość całkowita (L)

  

FREZ KULOWY Z2     

  • Wysokiej jakości węglik spiekany VHM
  • 2 spirale tnące (Z2) - Pozytyw
  • Uniwersalny frez do frezowania kopiowego
  • Odpowiednia geometria zapewnia wysoką jakość powierzchni

Zastosowanie:

Do kopiowania i frezowania w drewnie litym, materiałach drewnopochodnych, aluminium, tworzywach sztucznych.

Może być stosowany do wgłębiania, frezowania wzdłużnego, obwodowego, jak i frezowania wierszowego oraz frezowania rowków

Do maszyn:

Do obróbki profesjonalnej z zastosowaniem nowoczesnych obrabiarek CNC o większej sztywności,
a także obrabiarek konwencjonalnych (manualnych).

Frezy VHM kulowe Z2

Frez VHM FK2 8 x 17 / 80 Frez VHM FK2 8 x 17 / 80
Producent: STB Tools
Cena:

108,24 zł

Cena netto: 88,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Frez VHM FK2 12 x 25 / 82 Frez VHM FK2 12 x 25 / 82
Producent: STB Tools
Cena:

182,04 zł

Cena netto: 148,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Frezy

Frezy to narzędzia wymienne, przeznaczone do mechanicznej obróbki rozmaitych materiałów, np. drewna czy metali. Zazwyczaj są wykonane ze stali szybkotnącej, spiekanych węglików lub płytki diamentowej, dzięki czemu pozwalają na pracę z materiałem o różnej twardości. Wysokiej jakości sklep posiada w ofercie frezy o każdej długości i w wielu rodzajach, co umożliwi dopasowanie produktu do obrabianej powierzchni.

Odpowiednio dobrane frezy umożliwiają łatwe ukształtowanie i wygładzenie wybranych materiałów, zarówno w ramach amatorskich prac, jak i w profesjonalnych firmach czy warsztatach. Właściwe wyprofilowanie końcówek i precyzyjne naostrzenie krawędzi tnącej stanowią gwarancję dokładności, bezpieczeństwa i wygody pracy.

Frezy do aluminium

To produkty, bez których nie obejdzie się żaden zakład specjalizujący się m.in. w obróbce CNC. Frezy do aluminium oraz frezy do tworzyw sztucznych przeważnie posiadają 2 lub 3 ostrza. Profesjonalne frezy muszą mieć wytrzymałą powłokę - DCL, PCD czy diamentowe powłoki sprawdzą się tutaj najlepiej, ponieważ pozwalają na zwiększenie trwałości frezu i dodatkowo sprawiają, że zyskujemy odporność na przepalenie (gdy podczas obróbki nie następuje chłodzenie). Bezwzględnie zabronione jest używanie zwykłych frezów do stali podczas obróbki aluminium. Wynika to z różnych parametrów obu surowców. Oferujemy duży wybór frezów najwyższej jakości w korzystnej cenie, idealnych do wartościowego obrabiania aluminium.

Najlepsze frezy do drewna

Frezy do drewna i frezy do materiałów drewnopochodnych (wśród których dużą popularnością cieszy się frez spiralny DIA) można podzielić na 3 rodzaje:

  • ze stali szybkotnącej - nadają się do opracowywania miękkiego drewna, np. sosny, świerku, lipy, jodły
  • węglikowe - uniwersalne, idealne do obróbki drewna twardego i miękkiego
  • diamentowe - świetne do obróbki materiałów drewnopochodnych oraz litego drewna. Wymagane jest odpowiednie urządzenie do ich zastosowania

Jeśli chcemy frezować, koniecznie zwróćmy uwagę na rodzaj frezarki. Nie każdy frez będzie kompatybilny z danym urządzeniem, dlatego warto to sprawdzić jeszcze przed dokonaniem zakupu. Ze względu na sposób mocowania we frezarce wyróżniamy frezy: nasadzane, trzpieniowe (z ostrzami prostymi, do połączeń, profilowe, do frontów i ramek). Zastosowanie odpowiednich narzędzi umożliwi uzyskanie oczekiwanych kształtów, trwałych połączeń czy estetycznych zdobień w materiałach drewnianych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl